Ranná modlitba

0 Comments
3.2
(65)

Ranná modlitba

Ranná modlitba je dôležitá súčasť každého rána. Dokáže ťa udržiavať vo viere od začiatku dňa. Či už si sa zle vyspal alebo sa ti snívalo čosi nepekné, ranná modlitba nakopne tvoj deň.

Vytvor si zvyk a modlí sa ju každé ráno. Dôležitý je prvý mesiac, časom to už pôjde samo. Modliť sa môžeš aj vlastnú modlitbu alebo sa kľudne pomodli túto verziu:

HRIECHY PROTI DUCHU SVÄTÉMU

Ranná modlitba

Nebeský Otče, ďakujem ti, že som si odpočinul a opäť sa prebudil. Je to tvoj dar.

To, čo je mojou povinnosťou, chcem dnes od rána do večera plniť tak, ako to robil tvoj jednorodený Syn: všade, kam prišiel, za nechal po sebe len dobro.

Každého, s kým sa stretnem, mi posielaš, aby som v ňom poznal svojho brata. Vo všetkom, čo urobím a poviem, nech sa mi zjaví láska, ktorou Kristus všetkých objíma.

Nech mám pre každého dobré slovo, prv než sa s ním rozídem. Nech mam cit pre druhých a myslím viac na nich ako na seba. Prosím ťa, daj, aby som sa vždy ovládal; nech nie je zo mňa mrzutec, ale nech som ku každému láskavý a srdečný.

Nech vo mne zostane aj iskra humoru, ktorého je tak za potreby. Od Ducha Svätého si vyprosujem tvoju milosť, aby mi k tomuto všetkému pomáhala.

A ešte jedno: Dovoľ, aby som prostredníctvom Panny Márie priviedol každého aspoň o krôčik bližšie k tvojmu Synovi. Môj Bože, všetko pre teba, s tebou a v tebe. (Ján XXIII.)

Ak ti modlitba pomohla a chceš vedieť o ďalších, ohodnoť ju piatimi hviezdičkami dole, zdieľaj ju, napíš svoj názor do komentárov a zadaj svoj mail, aby si vedel o publikovaní novej modlitby. 🙂

Zadaj svoj mail, aby si nezmeškal ani jeden článok a k tomu ti pošlem aj 3 kroky ako byť na ceste k Bohu.

Vaše súkromie beriem vážne. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Ochrana osobných údajov.

Pomohol ti tento článok ?

Ohodnoť ho teraz! 🙂

Priemerné hodnotenie: 3.2 / 5. Počet hodnotiacich: 65

Categories:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *