Hriechy proti Duchu Svätému

0 Comments
3.2
(5)

Hriechy proti Duchu Svätému sú hriechmi proti Bohu, pretože Ducha Svätého zoslal Ježiš Kristus od Boha Otca. Sú prejavom neúcty voči Duchu Svätému a teda aj Bohu. Poďme sa pozrieť na konkrétne hriechy proti Duchu Svätému:

1. Nadmerné spoliehanie sa na milosrdenstvo Božie

Význam slova milosrdný definuje slovník ako majúci súcit, poskytujúci pomoc biednym, trpiacim. Hriechu sa dopustíš vtedy, ak takticky a vedome páchaš hriech uvedomujúc si, že ti to Boh tak či tak odpustí. Je to nezodpovedné a nezrelé chovanie. Vyvaruj sa takýmto praktikám.

HRIECHY

2. Nedúfanlivosť nad milosrdenstvom Božím

Opakom nadmerného spoliehania sa na milosrdenstvo Božie je nedúfanlivosť nad milosrdenstvom Božím alebo akési pochybovanie o tom, že Boh je milosrdný. Je to v podstate viera v to, že Boh je krutý a bezcitný. V tomto prípade človek nedôveruje Bohu a v dôsledku toho nemôže ani uveriť, že Boh je láska.

3. Protivenie sa poznanej pravde kresťanskej

Kresťanská pravda tkvie v tom, že Ježiš Kristus je Boží Syn a zomrel na kríži, aby sa obetoval za nás, kvôli dedičnému hriechu, ktorí sa s ľudstvom ťahal roky rokúce. Jeho ukrižovaním nás vykúpil spod kliatby. Naplnilo sa tak Písmo a Ježiš Kristus porazil smrť tým, že vstal z mŕtvych a vystúpil na nebesia, kde sedí po pravici Otca. V deň súdu sa vráti. Kto tomu neverí, protivý sa poznanej pravde. Tak ak si hovoríš kresťan, mal by si tomu veriť, pretože pravda je len jedna.

4. Závidenie blížnemu Božej blahodate

U nás Slovákov dosť častý prejav i keď niekedy až priam nevedomý spôsob ohovárania, kto čo má a že určite to nakradol (zrejme blbý porevolučný zvyk). Často pozorujem, že existujú ľudia, ktorí sú veriaci, i doprajú iným a vedia, že Boh dopraje každému, kto prosí a zaslúži si, no i tak sa niekedy v ich rečiach prejaví tak veľká závisť, že po následnom mojom napomenutí, že závidí, sa dotyčný zarazí, stíchne a uvedomí si to. Tak ak verím, že každý kráča po svojej vlastnej ceste a verím, že ak prosím, tak mi to Boh dá a nehreším na každom rohu, takže si to, o čo prosím aj zaslúžim, tak načo by som závidel iným ? Práve naopak ľudia modlime sa za iných, aby aj oni čerpali z pravdy a žilo sa im lepšie.

STUPNE POSADNUTIA ČLOVEKA DIABLOM

5. Zatvrdilosť srdca k spasiteľným napomínaniam

Dôsledne načúvajme človeku, ktorý nám chce otvoriť oči, keď nás chce naviesť na cestu k Bohu. Niekedy si človek neuvedomuje, že zišiel z cesty k Bohu a vtedy je dôležitá pokora a schopnosť prijať z okolia fakt, že asi niečo nie je v poriadku a mali by sme to napraviť. Preto majte mäkké srdcia, aby ste boli pripravení prijať takéto napomenutie.

6. Zotrvanie v nekajúcnosti až do smrti

Robiť pokánie alebo ak chcete ľutovať hriechy. To je opakom tohto posledného hriechu proti Duchu Svätému. Dobrým spôsobom ako tomuto predísť je pravidelná spoveď.

Toto sú hriechy proti Duchu Svätému, ja verím, že sa im budeš vyvarovať a pôjdeš príkladom ostatným veriacim i neveriacim ľuďom.

PS: Ak sa ti článok páčil, ohodnoť ho piatimi hviezdičkami. 🙂

Ak chceš vedieť kedy vyjde nový článok, zadaj svoj email dole a klikni na tlačidlo.

Zadaj svoj mail, aby si nezmeškal ani jeden článok a k tomu ti pošlem aj 3 kroky ako byť na ceste k Bohu.

Vaše súkromie beriem vážne. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Ochrana osobných údajov.

Pomohol ti tento článok ?

Ohodnoť ho teraz! 🙂

Priemerné hodnotenie: 3.2 / 5. Počet hodnotiacich: 5

Categories:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *