Ako prestať hrešiť navždy ?

0 Comments
4.2
(5)

Ako prestať hrešiť navždy ? Hriech je ako parazit. Nenápadne sa k tebe dostane, najlepšie do tvojho vnútra. Potom sa poriadne zahryzne. A dôkladne, pomaly si ťa vychutnáva a ničí. Až do bodu, keď si povieš “už dosť !”. O pár dní sa to zopakuje a ty nevieš ako s tým prestať. Teraz sa poďme spoločne pozrieť na jednoduchý spôsob ako prestať hrešiť.

 

1. Identifikuj jeden najlákavejší hriech

Každý má jeden hriech, slabosť, ktorá ho priťahuje najviac, ale nie je to v súlade s Bohom. Musíš prísť na to, čo predchádza hriechu. Identifikuj, aký skutok alebo činnosť ťa najviac vzrušuje, priťahuje, ale vieš, že to nie je od Boha. Vieš, že tá činnosť je hriech. Tu to začína byť náročné.

A ak chceš prestať hrešiť, je dôležité, aby si prišiel na to, ktorý hriech je začiatkom ďalších hriechov. Tú slabosť si musíš sprotiviť, aby ťa nikdy viac nelákala. Aby ťa diabol nelákal a nepokúšal na čosi, čím ľahko priláka tvoju pozornosť. Napríklad: Najpríťažlivejším pre teba je smilstvo. Konkrétne ťa láka pohľad na cudziu nahú ženu alebo muža. Začiatkom hriechu je myšlienka na to. Ďalším krokom je zastaviť tú jednu jedinú myšlienku na túto slabosť (hriech) a nechať ju odísť.

POZOR: Hriech môže plynúť aj z nenávisti voči niekomu. V takom prípade musíš nenávidenému človeku odpustiť konkrétnu vec, kvôli ktorej ho nenávidíš. Uľaví sa ti a prestaneš v sebe hromadiť hnev. Necháš v sebe priestor pre lásku.

HRIECHY PROTI DUCHU SVäTÉMU

 

2. Nechaj odísť myšlienku na hriech

Všetko začína jednou myšlienkou. Človek môže myslieť iba na jednu vec. A tá jedná vec nesmie byť hriech. Práve preto si musíš dávať pozor, keď myslíš na niečo, čo ťa láka a vieš, že to nie je v súlade s Bohom. Je to len príťažlivá telesná potreba. V tejto fáze uvedomenia si myšlienky, ktorou môžeš zhrešiť, sa pomodli a pros Ježiša Krista, aby si odolal pokušeniu tak ako odolal On.

Sú to len dva kroky, ktoré už poznáš a ktoré ti pomôžu prestať hrešiť. Podstatné je, aby si to začal aplikovať v praxi.

Po samotnom zhrešení prichádzajú myšlienky výčitiek, sklamania, zlyhania…skrátka všetky negatívne myšlienky, prostredníctvom ktorých nás diabol vnútorne ničí.

Očistiť sa a začať nanovo môžeš každý deň. Ježiš nám dal dar. Môžeš sa z hriechov vyspovedať a prijať eucharistiu, čím si opäť “čistou tabuľou”. Nezapíš ju hriechom znovu. Teraz už nie, keď už vieš, ako prestať hrešiť.

 

SEDEM SVIATOSTÍ

 

Ak ti článok pomohol, ohodnoť ho a zdieľaj ho medzi svojich blízkych a pomôž im tým prestať hrešiť. 

Chceš vedieť o každom novom článku? Napíš svoj mail dole a budem ťa pravidelne informovať.

 

Zadaj svoj mail, aby si nezmeškal ani jeden článok a k tomu ti pošlem aj 3 kroky ako byť na ceste k Bohu.

Vaše súkromie beriem vážne. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Ochrana osobných údajov.

Pomohol ti tento článok ?

Ohodnoť ho teraz! 🙂

Priemerné hodnotenie: 4.2 / 5. Počet hodnotiacich: 5

Categories:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *